In opdracht van de Provincie Zuid-Holland voert Gebr. van der Lee groot onderhoud uit aan de N223 bij Hoek van Holland. Uit onderzoek is gebleken dat het asfalt van het traject tussen de Haakweg en de Maasdijk, parallel aan de Nieuwe Waterweg, van erg slechte kwaliteit is en aan vervanging toe is.
De werkzaamheden brengen behoorlijke uitdagingen met zich mee. Het frezen, opbouwen van funderings- en asfaltlagen en het afwerken van de bermen zou normaalgesproken 15 weken in beslag nemen. De N223 moet echter gereed zijn voor de opening van het strandseizoen op 29 mei. Dan komen tussen 100 en 200 duizend mensen naar Hoek van Holland voor het openingsevenement.
Voor een groot aantal bedrijven die aan het traject liggen is de N223 een belangrijke uitvalsweg. Daarnaast ligt de terminal van veerdienst Stena Line naast de N223. Deze bedrijven en de ferry dienen te allen tijde bereikbaar te blijven.
Vanwege een strakke planning en de bereikbaarheid van omwonenden en bedrijven, werken we in fases. Op hetzelfde moment wordt op verschillende locaties binnen het tracé gewerkt. Zo kunnen we de uitvoeringsperiode terugbrengen naar 9 weken én blijft bereikbaarheid gewaarborgd.
Het groot onderhoud aan de N223 is onderdeel van onze samenwerking met de Provincie Zuid-Holland. Gebr. van der Lee zorgt voor het onderhoud in het areaal Zuid-Holland West tot en met 2033. Naast het reguliere Dagelijks Beheer en Onderhoud (DBO), werken we met een Meerjarenprogrammering voor het grotere wegenonderhoud.
De werkzaamheden aan de N223 zijn gestart op 17 maart en zijn naar verwachting in mei afgerond. Daarmee is het asfalt van de Hoeksebaan straks op topniveau en klaar voor het drukke zomer- en vrachtverkeer.