
Op 1 september 2025 is Gebr. van der Lee met gestart groot onderhoud aan de N301 tussen Nijkerk en de provinciegrens met Flevoland. De werkzaamheden bestaan uit het vervangen van de asfaltlagen van de provinciale weg en het onderhoud het kunstwerk over de A28. Daarnaast wordt de weginrichting licht gewijzigd om de doorstroming van het verkeer te bevorderen.
Op het eerste gezicht lijkt de lengte van het traject (ca. 2,5 kilometer) nog mee te vallen. Toch het een project dat we in opdracht van Provincie Gelderland uitvoeren uitdagend. We vervangen niet alleen het asfalt van de weg en een rotonde, maar we voeren ook onderhoud uit aan een kunstwerk en passen de weginrichting bij een kruising aan.
Om de doorstroming naar het industrieterrein Smidspol te verbeteren wordt de weginrichting licht gewijzigd. Hiervoor verlengen we het voorsorteervak rechtsaf voor verkeer vanaf de A28 en maken we de bocht ruimer.
Even verderop pakken we het dubbele viaduct over de A28 aan. We herstellen schades aan de betonconstructie van het kunstwerk. We brengen vervolgens een SAMI-laag aan en onderhouden de hemelwaterafvoer, zodat het kunstwerk goed beschermd is tegen indringen van water.
Over het gehele traject onderhouden we lussen en de middengeleiders. Voor een deel worden deze uitgevoerd in rood beton met halfsteensverband geprint. Andere delen gaan we vergroenen.
Daarnaast wordt straatwerk en geleiderails vernieuwd en plaatsen we nieuwe bebording. Het project is op 1 september van start gegaan. Uiterlijk 17 oktober kan het verkeer van de vernieuwde N301 gebruik maken.